| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | ERIKC |
| Certification: | CE |
| Model Number: | 0445110392 , 0445 110 392 , 0 445 110 392 |
| Minimum Order Quantity: | 1pcs |
|---|---|
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | erikc standard pack |
| Delivery Time: | 1-3 days after payment |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability: | 10000+ |
| Item: | ERIKC 0445110392 For BOS CR Fuel Pizeo Injectors | Model Number: | 0445110392 , 0445 110 392 , 0 445 110 392 |
|---|---|---|---|
| Application Valve: | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Valve | For Nozzle: | DLLA155P2179 , 0 433 172 179 |
| For Engine: | Auto Engine Car | Shipping Way:: | Neutral Packing , ERIKC Packing Available |
| Highlight: | For BOS For Cumins injectors,For BOS fuel injector parts |
||
ERIKC 0445110392 For BOS CR fuel pizeo injectors 0 445 110 392 Genuine pump auto injection 0445 110 392
Injector Detail
| Type: | 0445110392 For BOS fuel pump Injectors |
| Model No: | 0445110392 , 0445 110 392 , 0 445 110 392 For BOS diesel Injector |
| Injector OEM No: | 0445110392 , 0445 110 392 , 0 445 110 392 Common Rail Injector |
| Application For Nozzle: | DLLA155P2179 , 0 433 172 179 For BOS Diesel Injector Nozzle |
| Suit For Valve: | F00VC01359 , F 00V C01 359 For BOS Fuel Tank Injector Valve |
| Auxiliary Injector ball : | F 00V C05 009 , F00VC05009 For BOS Common Rail Valve Ball |
| Car Or Engine Type: | diesel engine car |
| Net Weight: | 600g/pc |
| Gross Weight: | 650-750g/pc |
| Packaging Details: | Neutral packing , ERIKC packing available |
| Warranty: | 12 month |
| Lead Time / Delivery Time: | Within 1-2 days after payment ,you can get goods within 6-12 day. |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia. |
injector picture
![]()
![]()
Injector List
| For BOS injector list | |||||
| 0445110787 | 0445120241 | 0445120070 | 0445110516 | 0445110719 | 0445110403 |
| 0445110064 | 0445120067 | 0445110305 | 0445110521 | 0445110721 | 0445110782 |
| 0445110101 | 0445110367 | 0445110313 | 0445110533 | 0445110734 | 0445110412 |
| 0445110731 | 0445110745 | 0445110332 | 0445110537 | 0445110735 | 0445110416 |
| 0445110293 | 0445110529 | 0445110335 | 0445110538 | 0445110748 | 0445110417 |
| 0445110407 | 0445110395 | 0445110343 | 0445110539 | 0445110752 | 0445110427 |
| 0445110291 | 0445110447 | 0445110345 | 0445110549 | 0445110756 | 0445110446 |
| 0445110409 | 0445110630 | 0445110346 | 0445110623 | 0445110757 | 0445110448 |
| 0445120007 | 0445110526 | 0445110347 | 0445110626 | 0445110766 | 0445110454 |
| 0445120224 | 0445110365 | 0445110355 | 0445110627 | 0445110767 | 0445110462 |
| 0445120170 | 0445110434 | 0445110357 | 0445110628 | 0445110769 | 0445110465 |
| 0445120393 | 0445110527 | 0445110364 | 0445110629 | 0445110654 | 0445110669 |
| 0445120078 | 0445110366 | 0445120163 | 0445120260 | 0445120032 | 0445120020 |
| 0445110672 | 0445110710 | 0445120130 | 0445120228 | 0445120113 | 0445120146 |
| 0445110690 | 0445110717 | 0445120086 | 0445120391 | 0445120114 | 0445120182 |
| 0445110691 | 0445110718 | 0445120212 | 0445120292 | 0445120223 | 0445120074 |
| 0445110693 | 0445110466 | 0445110750 | 0445120338 | 0445120221 | 0445120309 |
| 0445110694 | 0445110481 | 0445110372 | 0445120293 | 0445120192 | 0445120183 |
| 0445110696 | 0445110509 | 0445120226 | 0455120214 | 0445120277 | 0445120084 |
| 0445110380 | 0445110512 | 0445120222 | 0445110358 | 0445120357 | 0445120225 |
| 0445110392 | 0445110515 | 0445120388 | 0445110318 | 0445120238 | 0445120232 |
| 0445110794 | 0445110397 | 0445110334 | 0445120394 | 0445120210 | 0445120304 |
| 0445110796 | 0445110786 | 0445120215 | 0445120244 | 0445120123 | 0445120019 |
| 0445110798 | 0445110528 | 0445110493 | 0445110321 | 0445120397 | 0445120122 |
| 0445110799 | 0445110854 | 0445120266 | 0445120169 | 0445120200 | 0445120121 |
| 0445110824 | 0445110861 | 0445120081 | 0445120160 | 0445120237 | 0445120138 |
| 0445110825 | 0445110862 | 0445120127 | 0445110333 | 0445120247 | 0445120242 |
| 0445110826 | 0445110885 | 0445110376 | 0445110445 | 0445120290 | 0445120139 |
| 0445110827 | 0445110886 | 0445110383 | 0445110494 | 0445120343 | 0445120029 |
| 0445110853 | 0445110887 | 0445110431 | 0445110527 | 0445120022 | 0445120009 |
| 0445110630 | 0445110891 | 0445120265 | 0445120250 | 0445120129 | 0445120014 |
| 0445110631 | 0445110792 | 0445120331 | 0445120059 | 0445120018 | 0445120085 |
| 0445110731 | 0445110633 | 0445120149 | 0445120236 | 0445120396 | 0445120015 |
| 0445110126 | 0445110780 | 0445110359 | 0445120125 | 0445120103 | 0445120010 |
| 0445110290 | 0445110632 | 0445110594 | 0445120231 | 0445120262 | 0445120184 |
| 0445110729 | 0445110356 | 0445120002 | 0445120106 | 0445120156 | 0445110181 |
| 0445110064 | 0445110482 | 0445120191 | 0445120310 | 0445120142 | 0445110189 |
| 0445110101 | 0445110361 | 0445120227 | 0445120060 | 0445120339 | 0445110182 |
| 0445110317 | 0445110432 | 0445120213 | 0445120255 | 0445120325 | 0445120161 |
| 0445120102 | 0445120110 | 0445120083 | 0445110069 | 0445110791 | 0445110190 |
| 0445120199 | 0445120164 | 0445120150 | 0445110105 | 0445110107 | 0445110171 |
| 0445120204 | 0445120071 | 0445110059 | 0445110106 | 0445110108 | 0445120090 |
| 0445110230 | 0445120134 | 0445110070 | 0445120289 | 0445110170 | 0445120091 |
| 0445110150 | 0445120024 | 0445110397 | 0445110798 | 0445120126 | 0445120048 |
| Denso injector list | |||||
| 095000-505# | 095000-810# | 095000-622# | 095000-638# | 095000-829# | 095000-014# |
| 095000-670# | 095000-636# | 095000-178# | 095000-551# | 095000-776# | 095000-121# |
| 095000-547# | 095000-521# | 095000-639# | 095000-522# | 095000-593# | 095000-023# |
| 095000-890# | 095000-550# | 095000-650# | 095000-873# | 095000-525# | 095000-612# |
| 095000-066# | 095000-679# | 095000-548# | 095000-592# | 095000-555# | 095000-045# |
| 095000-534# | 095000-659# | 095000-536# | 095000-865# | 095000-593# | 095000-607# |
| 095000-801# | 095000-887# | 095000-535# | 095000-829# | 095000-634# | 095000-628# |
| 095000-635# | |||||
| For Delp injector list | |||||
| EJBR06101D | EJBR05301D | EJBR03301D | EJBR01901Z | EJBR02801D | EJBR02901D |
| EJBR03001D | EJBR02401D | EJBR03701D | EJBR02301Z | EJBR03601D | EJBR02501Z |
| EJBR00901Z | EJBR01801A | EJBR01801Z | EJBR04001D | EMBR00101D | EJBR01401Z |
| EJBR01201Z | EJBR04101D | EJBR05501D | EJBR02101Z | EJBR05101D | EJBR03101D |
| EJBR01701Z | EJBR05102D | EJBR04601D | EJBR02601Z | EJBR04501D | EJBR04701D |
| EJBR03401D | |||||
Hot Product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
![]()
Injector FAQ
FAQ: Can I install your injectors and drive to the shop for tuning?
ERIKC Answer: Injectors are controlled by the ECU. Many times, the injectors being installed are at least double the size of the stock injector. Without telling the ECU then injectors being controlled have a different flow rate, the ECU will not be able to properly control the pulsing of the injectors. Many times, the engine will not be able to start with the stock tune driving higher flowing injectors. Your tuner may be able to send a temporary base tune that will allow you to drive the car to them for a proper tune.
FAQ: What is the warranty on your injectors?
ERIKC Answer:erikc injectors are covered by a comprehensive 3-year warranty for the original purchaser.
FAQ: Can I buy one replacement injector?
ERIKC Answer: erikc injectors are sold in flow-matched sets. Please fill out a Support Ticket on the DW site to discuss what options are available.