| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | ERIKC |
| Certification: | CE |
| Model Number: | DLLA 152P2350 |
| Minimum Order Quantity: | 1pcs |
|---|---|
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | erikc standard pack |
| Delivery Time: | 1-3 days after payment |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, paypal |
| Supply Ability: | 10000+ |
| Item: | DLLA 152P 2350 , DLLA 152 P2350 | Model No: | DLLA152P2350 , DLLA 152 P 2350 |
|---|---|---|---|
| Oem: | 0 433 172 348 , 0433172348 , 0433 172 348 | For Injector: | 0445110528 |
| Stock: | In Stock, Can Be Shipped Soon | Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air. |
| Payment Terms:: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. | ||
| Highlight: | diesel engine nozzle,For BOS injector nozzles |
||
^-^ ---------Nozzle Introduction
| Item: | Injector nozzle 2350 |
| Model No: | Injector Nozzle DLLA152P2350 , DLLA 152 P 2350 |
| OEM NO: | Nozzle DLLA152P2350 |
| Application for injector: | injector |
| Relevant Repair kits: | F 00V C99 002 , F00VC99002 |
| Needle color: | Black |
| Net weight: | 30g/pc |
| Gross weight: | 50g/pc |
| Car engine: | system |
| Brand Name: | ERIKC |
| Material: | High-speed Steel |
| Certificate: | CE , ISO9001 |
| Packaging Details: | 1pc/tube,10pcs/box |
| Box Size: | 10(cm)*4.5(cm)*7.5(cm) |
| Warranty: | 12 month |
| Delivery Time: | Within 1-2 days after payment ,you can receive goods Within 6-12 day |
| Stock: | In Stock, cannot be naked without packing in air for a long time |
| Shipping Way: | DHL, FedEx, UPS, TNT, EMS, ARAMEX, By Air |
| Payment Terms: | T/T, Western Union, MoneyGram, PayPal, Ect. |
| Current Export Market: | South/North America, Europe, Mid East, Africa, Asia, Australia |
^-^ ---------Nozzle Picture
For BOS spray guns for injector
![]()
![]()
^_^ ---- Other products
![]()
^-^ ---------ERIKC hot product
Mainly producing and selling CR injectors, nozzles, control valves, valve bonnets, CRIN repair kits, injector adjusting shims, common rail injector testers and repair tools. Besides our own brand "HAOTENG" and "DYD", we are also the sole agent of UK ERIKC (the former OEM factory of famous international brand common rail Parts).
^-^ ---------A list of products
| For BOS | For BOS valve |
| For BOS nozzle | |
| For BOS injector | |
| For BOS injector shim & washers | |
| For BOS injector repair kits | |
| For BOS injector ball | |
| For BOS injector copper washer | |
| For BOS injector clip & nozzle pin | |
| For BOS injector nozzle nut | |
| For BOS injector plastic cap | |
| For BOS injector solenoid valve | |
| Denso | denso valve & orifice plate |
| denso nozzle | |
| denso injector | |
| denso injector shim & washers | |
| denso injector valve rod & stem | |
| denso injector nozzle nut & plastic cap | |
| For Delp | For Delp valve |
| For Delp nozzle | |
| For Delp injector | |
| For Delp injector nozzle nut & plastic cap | |
| Tool&Tester | 38PCS injector tool kits(remove injector) |
| 12PCS injector tool kits (clamp injector) | |
| dismounting tools injector | |
| nozzle test machine for injector | |
| common rail injector test machine | |
| universal grippers / oil-return devices | |
| dismounting tools (Fix Injector) | |
| denso three-jaw spanners (remove denso valve) | |
| ultrasonic cleaner (clean dirty of injector) | |
| micrometer | |
| CR injector multifunction test kits | |
| common rail injector test bench (For BOS denso For Delp piezo) |
^-^ ---------Contact
If you are interested with our product , you can contact us via any one of the following ways , we will respond promptly once we have your inguiries , Welcome your visit.
| Joe (Manager) ready to reply to your messages | |
| Tel: +86-371-88881753 | Phone: +86 155 1551 5304 |
| Official Website: www.liseronnozzle.com | |
| Made-In-China: cnzzlsl.en.made-in-china.com | |
| Aliexpress: www.aliexpress.com/store/513869 | |
| DHgate: www.dhgate.com/store/20198760 | |
| blogger: zhengzhou-liseron-erikc.blogspot.com | |
| Twitter: twitter.com/Liseron_ERIKC | |
| Linked-in: cn.linkedin.com/in/erikccommonrail | |
| YouTube: www.youtube.com/c/ZhengJoe | |
| Google+: plus.google.com/u/0/+ZhengJoe | |
| Facebook: www.facebook.com/Zhengzhou-Liseron-Oil-Pump-Nozzle-Co-Ltd-591765727647204 | |
| Address: No.129 Changjiang Rd, Zhengzhou, China, 450000 | |